BUDŻET,  finansowe podsumowanie miesiąca

FINANSOWE PODSUMOWANIE MIESIĄCA – MAJ

Lubię się na chwilę zatrzymać i zastanowić nad tym co się wydarzyło i co można było zrobić lepiej. Podsumowania pomagają mi się zmotywować i zorientować na jakim etapie realizowania swoich planów jestem.

FINANSE

Jesteśmy 2-osobowym gospodarstwem domowym z małym czworonogiem na czele. Oboje pracujemy, a nasze zarobki utrzymują się na takim samym poziomie jak przed pandemią.

Wydatki podstawowe czyli rachunki, zobowiązania kredytowe oraz jedzenie wyniosły nas w maju 2543,18 zł.

 • prąd 93,48 zł
 • gaz 148,92 zł
 • woda 135,78 zł
 • telefon 50 zł
 • internet 55 zł
 • paliwo 180 zł
 • jedzenie 911 zł
 • jedzenie i żwirek dla kota: 70 zł
 • zobowiązania kredytowe 807 zł
 • polisa ubezpieczeniowa na życie 92 zł.

Praca w trybie zdalnym znacznie ograniczyła nasze wydatki na benzynę (-200 zł). W czasie kwarantanny nie płacimy również za abonament sportowy (-140 zł) oraz fryzjera (-150 zł co dwa miesiące). Odkąd rzadziej jeździmy na zakupy, a co za tym idzie dużo lepiej planujemy posiłki, na jedzenie wydajemy średnio 300-350 zł mniej!

Maj był dla nas łaskawy i nie było żadnych nieprzewidzianych wydatków.
Oprócz tego co miesiąc oszczędzamy na kilka funduszy celowych, o których napiszę innym razem. Każde z nas ma też do dyspozycji stałą miesięczną kwotę na swoje zachcianki😉

BLOG

Z myślą o jego założeniu przechodziłam się ponad rok. Sama uwielbiam budżetować, czytać o finansach i o tym jak ludzie obchodzą się ze swoimi pieniędzmi. W końcu coś we mnie pękło i oto jestem😊 Przyznam, że nie przygotowywałam się do tego, nie mam żadnych wpisów w zapasie, a strona oraz Instagram są nadal w powijakach. Za to jak tylko złapię wolną chwilę siadam do pisania z prawdziwym zapałem i czuję, że podjęłam dobrą decyzję, że po prostu wystartowałam.  Za każdym razem bardzo cieszą mnie Wasze odwiedziny i mam nadzieję, że razem stworzymy tu naprawdę fajne miejsce.

ZDROWIE

Po 3 miesiącach kwarantanny w końcu zdecydowaliśmy się wypowiedzieć umowę siłowni. Przede wszystkim nie jesteśmy przekonani, że powrót do takiego miejsca już na początku czerwca w obecnych warunkach będzie w pełni bezpieczny. Kupiliśmy swój sprzęt do ćwiczeń i póki co treningi wykonujemy w domu. Jeżeli za kilka miesięcy stwierdzimy, że siłownia nie jest nam potrzebna aby się zmotywować do ćwiczeń, nie podpiszemy nowej umowy a abonament sportowy na stałe zniknie z naszego budżetu. Oprócz tego w maju przespacerowaliśmy ponad 30 km.

INNE

W tym miesiącu po raz pierwszy w życiu farbowałam włosy w domu. Wyszło tak dobrze, że zdecydowałam, że do fryzjera będę chodzić już tylko na strzyżenie. Wcześniej poświeciłam trochę czasu na wyszukanie farby z dobrymi opiniami i dobranie odpowiedniego koloru, z kolorem na szczęście trafiłam za 1 razem. Mąż oglądał tutoriale na YouTube i okazał się najfajniejszym fryzjerem z jakim miałam do czynienia😉

PLANY NA CZERWIEC

 • Czekamy niecierpliwie na jakieś wiadomości odnośnie możliwości podróżowania samolotem żeby podjąć decyzję co to tegorocznych wakacji, termin urlopu nas już trochę goni i powinniśmy zdecydować się w tym miesiącu. Od kwarantanny przepadły nam już rezerwacje na dwa dawno zaplanowane wyjazdy. Mam nadzieję, że tym razem sprawdzi się zasada do trzech razy sztuka i w końcu się uda.
 • W maju niestety nie monitorowałam swojej aktywności fizycznej i nie wiem ile dokładnie treningów zrobiłam. Plan na czerwiec to nie mniej niż 8 treningów, co da ok. 2 godzin ćwiczeń tygodniowo oraz spacery.
 • Od jakiegoś czasu pracujemy z mężem nad pewnym książkowym projektem (niezwiązanym z tematyką finansów) i maj był zdecydowanie bardzo słabym miesiącem jeśli chodzi o pisanie. Jest to obszar do poprawy, nad którym najbardziej chcemy się skupić w czerwcu i w kolejnych miesiącach, bo zbyt często schodzi na drugi plan. Zajmowaliśmy się nim bardziej w międzyczasie zamiast konkretnie wyznaczać sztywny termin i czas na pracę. Za długie przerwy w pisaniu powodowały, ze wybijaliśmy się z tematu przez co książka ledwie posuwa się do przodu.
 • Planuję też kontynuować pisanie na blogu i Instagramie. Maj zamykam 3 wpisami na obu tych portalach.

Jak się ma Twój majowy budżet? Robisz podsumowania?

Jeżeli nie, to mam nadzieję, że znajdziesz chociaż czas na przyjrzenie się swoim wydatkom za ubiegły miesiąc i spisanie ważniejszych kwot. Zorientowanie się w swoich podstawowych wydatkach to punkt wyjściowy do stworzenia naprawdę dobrego budżetu.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.