basen z leżakami w Grecji o zachodzie słońca. Ceny leżaków i jedzenia w Grecji.
FINANSE,  INNE

CENY JEDZENIA I LEŻAKÓW W GRECJI

Ceny jedzenia i leżaków w Grecji

To już ostatni wpis zamykający serię Ile kosztują wakacje w Grecji, dzięki której dowiesz się na co warto zwrócić uwagę planując podróż do tego kraju. Skupiam się przede wszystkim na kwestiach finansowych oraz przedstawiam aktualne ceny jedzenia i leżaków w Grecji w 2020 r.

Ceny jedzenia w Grecji

Ponieważ ceny jedzenia w Grecji są zdecydowanie wyższe niż w Polsce, nie skłamię, gdy napiszę że produkty poniżej 1 euro należą do mniejszości. Na pewno warto kupować owoce i warzywa, które są bardzo soczyste i intensywne w smaku oraz lokalne produkty jak feta, oliwki czy domowe wino. Nie byłam w typowo mięsnym sklepie, ale wędliny dostępne w marketach są zwykle kiepskiej jakości, to samo dotyczy serów żółtych.

Poniżej znajdziesz ceny popularnych produktów spożywczych w 2020 r. (w euro)

NAPOJE

duża woda źródlana 0,50-0,60

mała woda źródlana 0,30

mały słodki napój gazowany 0,75

piwo butelkowe 1,00-1,30

piwo w puszce 0,80-1,40

NABIAŁ

ser feta kostka 1,90-3,50

ser żółty plastry 1,90-2,20

jogurt owocowy 0,60-1,30

mleko roślinne 2,60-2,80

mleko krowie 1,00-1,70

OWOCE I WARZYWA

winogrona 2,25/kg

figi 3,90/kg

brzoskwinie 2,00/kg

pomarańcze 1,60/kg

banany 1,90/kg

pomidory 1,20/kg

jabłka 2,65/kg

gruszki 3,00/kg

INNE

chleb krojony połówka 1,95-2,10

duży rogal croissant 1,50

chlebki typu pita 1,10-1,50

szynka małe opakowanie 1,00-2,05

hummus 3,00

chipsy duża paczka 1,40

popularne batony 1,00

Ceny leżaków, parasoli i akcesoriów do plażowania w Grecji

W związku z tym, że w Grecji słońce jest ostre, niezwykle łatwo jest o poparzenia lub reakcję alergiczną, nawet jeśli wcześniej nie miałaś takich problemów. Dlatego też olejki do opalania to coś, co na pewno warto spakować w większej ilości. Ładną opaleniznę spokojnie uzyskasz stosując olejki z filtrem spf 50. Choć na miejscu kremy do opalania kupisz niemal na każdym kroku, to uwaga, za buteleczkę zapłacisz średnio od 9 do 16 euro, więc zdecydowanie lepiej będzie kupić je wcześniej w kraju.

Kolejnymi rzeczami jakie mogą Ci się przydać i za które nie warto przepłacać na miejscu to buty do wody, zwłaszcza jeśli wybierasz się w miejsce gdzie plaża jest kamienista (mogą występować tam jeżowce), oraz materace, dmuchane koła itp. W Polsce za te same rzeczy zapłacimy kilkakrotnie mniej.

Warto wspomnieć, że w Grecji nie doświadczymy plaży zastawionej parawanami. Nadmorskie tawerny bardzo często oferują swoim klientom korzystanie z ich leżaków i parasoli. Jakie są ceny leżaków w Grecji? W tym roku z uwagi na covid-19 i kryzys jaki dotknął branżę turystyczną, w miejscowości w której spędzaliśmy wakacje obowiązywała opłata za leżaki i parasol w cenie 8 euro za dwie osoby/cały dzień.

Podsumowanie

Ile kosztował nas tydzień w Grecji?

Całkowity koszt naszych wakacji w 2020 r. wyniósł ok. 5850 zł.  (dwie osoby dorosłe)

Za 3* hotel 300 m od morza, z basenem i ze śniadaniem zapłaciliśmy 3332 zł. Resztę kwoty (2518 zł) stanowiły głównie wydatki na mieście (każdego dnia jedliśmy obiady i kolacje w restauracjach) i drobne zakupy w sklepach spożywczych. Oprócz tego, codziennie płaciliśmy też 8 euro za leżaki i parasol na plaży. Dodam, że była to kwota, przy której czuliśmy się bardzo swobodnie. Podsumowując, stołowanie się na mieście zdecydowanie bardzo podbija koszt całej wycieczki więc przy niższym budżecie zdecydowanie należy rozważyć opcję posiłków w hotelu bądź pokoju z aneksem.

Co myślisz o tej kwocie? Dużo? Mało? Tyle się spodziewałaś?
Będzie mi miło jeśli zostawisz po sobie ślad w komentarzach 😊

Przeczytaj także:

Ile kosztują wakacje w Grecji, część 1

Ile kosztują wakacje w Grecji, część 2

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

2 komentarze

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *