FINANSE

JAK SOBIE PORADZIĆ Z IMPULSYWNYMI ZAKUPAMI?

Żyjemy szybko, a kupujemy jeszcze szybciej. Codziennie jesteśmy wręcz bombardowane reklamami, a każda wizyta w internecie wystawia naszą silną wolę na próbę…

Zastanów się, jak często sama ulegasz takim zachętom jak:

  • wyprzedaże: letnie, zimowe, międzysezonowe, „ostatnie sztuki”, końcówki kolekcji;
  • promocji z okazji Dnia: Kobiet, Matki, Książki, Black Friday, walentynek;
  • darmowa wysyłka dla zamówień powyżej x zł;
  • ograniczona czasowo zniżka na kolejne zakupy, dołączona do właśnie zrealizowanego zamówienia;
  • reklamy wcześniej oglądanych produktów, które jeszcze co najmniej tydzień wyświetlają Ci się w oknie przeglądarki;
  •  Instastory influencerów proponujących rabaty u różnych marek;
  • obniżki o 10–20 % na cały asortyment, tak zupełnie bez okazji.

To właśnie przez tego typu działania, zanim na dobre zorientujesz się, co właśnie zaszło, często do Twojej skrzynki wpada kolejny e-mail z informacją o statusie realizacji zamówienia, a Twoje konto znowu zaczyna świecić pustkami. O dużym sukcesie specjalistów od sprzedaży może świadczyć też fakt, jak bardzo nieswojo, a nawet stratne potrafimy się poczuć, nie kupując zupełnie nic w sklepie pełnym przecenionych towarów. Powinnaś sobie jednak uświadomić, że tak naprawdę promocjei wyprzedaże trwają cały rok oraz że obniżki same w sobie nigdy nie powinny być głównym powodem Twoich zakupów. Pamiętaj, że pojawiają się one cyklicznie i że są ściśle powiązane z różnymi świętami konsumpcyjnymi lub też z urodzinami danej marki.

Co możesz zrobić?

Twoje oszczędności będą rosły znacznie szybciej, gdy będziesz wiedziała jak skutecznie oprzeć się pokusie nieplanowanych zakupów! Dlatego przygotowałam dla Ciebie mini e-book o tym jak sobie poradzić z impulsywnymi zakupami! Omawiam w nim aż siedem metod, jak postępować, aby uodpornić się na zachęty marketingowców i ograniczyć swoje nieprzemyślane wydatki.

MINI E-BOOK OTRZYMASZ W PREZENCIE PO ZAPISIE DO MOJEGO NEWSLETTERA:

.

Mini e-book jest formacie PDF, w wersji edytowalnej 😊 To oznacza, że miejsca w tekście przeznaczone na ćwiczenia możesz uzupełnić na komputerze. Jest to niewielki fragment mojego e-booka: „Nie trać więcej pieniędzy. Jak zrozumieć i zadbać o swoje finanse”

„Nie trać więcej pieniędzy” to kompleksowy przewodnik o postępowaniu z finansami. Pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która chce mieć pieniądze i potrafić nimi zarządzać. To Finansowe know-how, które zebrałam w całość, tak byś jeszcze szybciej niż kiedyś ja, zbudowała stabilność finansową i poczuła, że pieniądze to sprawa, na której się dobrze znasz!  

.

.

Owocnej lektury!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Gdy ciągle chcesz kupować więcej, czyli o inflacji stylu życia.

Dlaczego uciekają Ci pieniądze?

Jak skutecznie wytyczyć cel finansowy?

Od czego zacząć oszczędzanie? Podpowiadam pierwszy cel finansowy!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *