o mnie

Cześć!

Mam na imię Monika.
Pomagam kobietom dbać o finanse oraz uczę jak skutecznie oszczędzać.

Tworzę te miejsce, aby móc rozmawiać o pieniądzach swobodnie i bez oceniania.

.

Nie martw się, jeśli masz już za sobą nieudane próby zapanowania nad swoim budżetem.

Nie jesteś sama! Temat pieniędzy jest w naszym życiu po prostu zaniedbywany. Nie mamy edukacji finansowej w szkole, często też nie wynosimy żadnych dobrych wzorców z domu. Aż nastaje czas, gdy idziemy do pierwszej pracy i musimy sobie po prostu jakoś poradzić. Bez żadnych wskazówek, żadnej próby generalnej! Często latami błądzimy jak we mgle i robimy rzeczy, przez które ciągle tkwimy w martwym punkcie. Dlatego wcale nie dziwi mnie fakt, że tak wiele ludzi żyje od wypłaty do wypłaty bądź zaczyna się interesować tematem pieniędzy dopiero w momencie pojawienia się pierwszych poważnych problemów.

Bardzo chcę to zmienić, bo dobrze wiem, o ile łatwiejsze i przyjemniejsze jest życie, gdy potrafimy zarządzać naszymi finansami. Kiedy już nie musisz się martwić o to, czy starczy Ci na podstawowe wydatki, lecz wiedziesz życie na poziomie, który Cię satysfakcjonuje, a pieniądze wspierają Cię w obszarach, które są dla Ciebie ważne, jak np. zdrowie, rodzina czy realizacja marzeń.

Przekonam Cię, że prowadzenie budżetu nie polega na ciągłych wyrzeczeniach i odmawianiu sobie przyjemności. Oszczędzanie wcale nie oznacza bycia osobą skąpą, ale świadomą i odpowiedzialną, a dobry plan finansowy daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa, wolność wyboru i możliwość życia tak jak chcemy.

.

Dlatego bez względu na to czy dopiero zaczynasz interesować się swoimi finansami, czy już trochę orientujesz się w tym temacie i potrzebujesz:

  • nauczyć się jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi
  • poprawić swoją sytuację finansową
  • motywacji i wsparcia w tym zakresie  

.

Zapraszam Cię do czytania mojego bloga!

A jeśli chcesz mieć dostęp do jeszcze większej ilości wartościowych treści, zapisz się na mój Newsletter lub zaobserwuj mnie na Instagramie.

pozdrawiam Cię serdecznie!

Monika