o mnie

Nie zawsze interesowałam się finansami.
Jeszcze kilka lat temu ten temat wydawał mi się skomplikowany i po prostu niesamowicie nudny.

A wszystko zaczęło się od migającej na czerwono kontrolki oleju, poważnej awarii kilkunastoletniego samochodu. Naprawy, na którą kompletnie nie było mnie wówczas stać i na którą pierwszy raz w życiu musiałam pożyczyć pieniądze.

Wtedy właśnie postanowiłam coś zmienić. Zarabiałam mało, ale konsekwentnie metodą prób i błędów, uczyłam się jak zarządzać tym co mam i powiększać swoje zarobki. Czytałam mnóstwo publikacji na temat finansów i szukałam nowych rozwiązań. Oczywiście mam za sobą zarówno te lepsze jak i gorsze, uderzające w stan portfela decyzje.

Teraz zarabiam, wydaję i obchodzę się z pieniędzmi zupełnie inaczej.

Już wiem, że prowadzenie budżetu nie polega na ciągłych wyrzeczeniach i odmawianiu sobie przyjemności. Nie oznacza też bycia osobą skąpą, ale świadomą i odpowiedzialną. Wiem, że dobry plan finansowy daje niesamowite poczucie bezpieczeństwa, wolność wyboru i możliwość spełniania swoich marzeń. Pozwala żyć dokładnie tak jak lubimy i chcemy.

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz interesować się swoimi finansami czy już trochę orientujesz się w tym temacie i potrzebujesz:

  • nauczyć się jak lepiej zarządzać swoimi pieniędzmi
  • poprawić swoją sytuację finansową
  • motywacji i wsparcia w tym zakresie  

zapraszam Cię do czytania mojego bloga!

Monika